Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Sandomierz: zadbaj o swoje kości

Wolontariusze sandomierskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na spotkanie nt. osteoporozy. W programie wykład, prezentacja multimedialna oraz degustacja zdrowych potraw.

Osteoporoza to inaczej ubytek masy kostnej, prowadzący do wzmożonej podatności na złamania. Choroba często uwarunkowana jest genetycznie, ale części przypadków można zapobiegać, stosując prostą profilaktykę polegająca m.in. na uzupełnianiu niedoborów żywieniowych np. witaminy D.

Dzisiaj osteoporoza nazywana jest cichą epidemią. Choruje na nią co trzecia kobieta po menopauzie. Problem osteoporozy dotyczy bardziej kobiet niż mężczyzn (co nie znaczy, że panowie są poza grupą ryzyka. U kobiet 50-letnich ryzyko wystąpienia złamania kości w wyniku osteoporozy wynosi do końca życia około 40%, natomiast u mężczyzn 13–22%).

Osteoporoza – zadbaj o swoje kości! – pod takim hasłem odbędzie się spotkanie, podczas którego poznamy fakty i mity żywieniowe dotyczące osteoporozy oraz wyniki najnowszych badań naukowych zajmujących się problemem powstawania i przeciwdziałania temu tak bardzo rozpowszechnionemu dziś schorzeniu.

Zajęcia odbędą się w sobotę, 7 lutego w lokalu przy ul. 15 Sierpnia 5. Początek o godzinie 14. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij